12. 4. 2013

Federální služba Ruské federace pro kontrolu narkotik tvrdí, že syrští rebelové financují 20000 žoldáku pomoci drogového obchodu

Syrští islamisté používají peníze afghánských drogových magnátu pro financování žoldáků. Podle Federální služby Ruské federace pro kontrolu narkotik, 20000 "vojáků štěstěny" bojují v Sýrii za peníze z afghánského obchodu s drogami.
  

Mezinárodní organizovaný zločin s pomocí heroinu zajišťuje velký příliv zločinců a žoldáků ze zemí po celém světě. Tak 15-20 000 žoldáků soustředěných v Sýrii destabilizují zemi ", - řekl novinářům ředitel Federální služby Ruské federace pro kontrolu narkotik Viktor Ivanov.

Podle něj nejsou radikálové financování "Talibanem", ale nadnárodními zločinnými skupinami.

Arabští žoldáci bojují v Sýrii už více než rok. V podstatě "pracují" pro islamistické skupiny, blízké "Al-Káidě". Zástupci západních médii zaznamenali přítomnost žoldáků z Afriky a Blízkého východu ve skupině "Al-Nusra" ještě na počátku roku 2012.

Za rostoucím počtem zahraničních bojovníků v Sýrii úzkostlivě sleduje zbytek Asie. V květnu 2012 íránský velvyslanec ve Francii vyjádřil znepokojení nad rostoucím počtem žoldnérů mezi syrskou opozici. Podle diplomata hlavním zdrojem žoldáků se staly státy arabského poloostrova.

V řadách opozice bojují i žoldáci z evropských zemí. Na konci března 2013 Belgické média ohlásila smrt v Sýrii dvou belgických občanů, kteří bojovali proti vládním vojákům. Podle evropské médií, na straně radikálů bojuje až 80 belgických občanu.

Mezi ozbrojenci jsou i britští občané. Kromě žoldáku tam jsou také "džihád - turisté."

V únoru 2013 britští novináři hlásili, že někteří muslimové tráví svou dovolenou v Sýrii se zbraní v ruce. Po zveřejnění publikaci se "džihád-turistama" začali zabývat důstojnicí kontrarozvědky MI5 a tok dobrovolníků mírně poklesl.

Obchod s drogami se stal jedním z těch příjmů, které financují militantní skupiny po celém Blízkém východě. Pochybujeme však, že finanční podíl z obchodu s drogami je významným, protože hlavní část financování jde z Kataru a Saúdské Arábie, které nejsou přímo spojení s obchodem s drogami. Ale je možné, že al-Káida, kterou financuje Saúdská
Arábie částečně kryje své náklady z obchodování s drogami.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat