15. 4. 2013

Monsanto vyvine vlastní robotické včely
  

Hmyzí opylovači hrají důležitou roli v reprodukci rostlin. Ale od roku 1990 svět narazil na vážný problém, zdraví včel ve světě se začalo zhoršovat. Většina důkazů ukazuje na toxické pesticidy, které jsou vyvinuté společnostmi „Shell“ a „Bayer“, stejně jako na ztrátu biologické rozmanitosti v důsledku šíření geneticky modifikovaných monokultur, vytvořených v laboratořích biotechnologických společnosti jako Monsanto.

Ale podle agro-průmyslového giganta se není čeho obávat, protože tyto žijící opylovači, ptáci a včely, se můžou brzy stát nepotřebnými pro zásobování civilizace jídlem. Robotičtí inženýři z Harvardu vyvinuli řešení: roje drobného hmyzu z titanu a plastu, které budou moci opylovat tyto obří utopická pole geneticky modifikovaných rostlin.

Laboratoř Harvard Microrobotics Lab pracuje na projektu Micro Air Vehicles Project od počátku roku 2009. Tým vědců použil jako základ biomechaniku a sociální organizaci včel a přistoupil k vytvoření malých okřídlených robotů opylovačů, imunních vůči účinkům toxinů. Tým věří, že může dokonce naprogramovat robotické včely na život v umělých úlech, na koordinaci chování a vzájemnou komunikaci o metodách opylování a na umístění v konkrétních oblastech.

Samozřejmě, že veřejná zpráva z laboratoře taky popisuje možné vojenské využití, například průzkum a mapování, nemluvě o možnosti vybavení cyber-včel žihadlem s neurotoxiny.
Více o tomto projektu zde : http://robobees.seas.harvard.edu/

Zdroj : http://earthfirstnews.wordpress.com


  

2 komentáře:

  1. takze dekujeme vcely za tu dlouhou praci ...ale tedkom jdete do prd*le jelikoz my vas umime nahradit!!!!! O_o jestli takhle budmeme resit kazdy podobny problem tak to jsme v (_._)..... mimochodem myslim ze jeste je stale cas vcely zachanit ale neni iniciativa ...a hl z toho nekouka zisk....

    tak treba zacit vyrabet i roboticke stromy O_o ....

    OdpovědětVymazat
  2. mimochodem tak jako vcely skonci i levna pracovni sila casem;] njn vetsina lidi si mysli ze firmy tu jsou od toho aby nam dali praci xD ... nechapu jak nekdo muze byt tak najivni...

    OdpovědětVymazat