19. 4. 2013

Nizozemsko zrušilo zákaz činností pedofilní organizace

Nizozemský odvolací soud zrušil zákaz činnosti organizace, která lobuje sexuální vztahy mezi dospělými a dětmi poté, co dospěl k závěru, že ta neporušuje žádné právní předpisy platné v Nizozemsku.
  

V loňském roce civilní soud v severovýchodním městě Assen nařídil rozpuštění fondu Martijn kvůli tomu, že jeho pozice představuje "vážný útok na hodnoty naší společnosti."

Nicméně, jak uvádí web Dutch News, odvolací soud v Leeuwarden rozhodl, že organizace, která uvádí, že se nezabývá propagací pohlavního zneužívání a trvá na tom, že je "platformou pro diskusi o pedofilii", nemůže byt postavena mimo zákon, neboť neohrožuje existenci společnosti.

Soud souhlasil s argumenty o tom, že organizace lobbující za pedofilii, se reálně postavila proti "určitým zásadám nizozemského systému trestního soudnictví", ale poukázal na skutečnost, že společnost má dostatek sil, aby odolala takovým "problematickým výrokům a nechutnému chování", a nezakazovala jí.

I když někteří její členové byli odsouzeni k trestu odnětí svobody podle článku, jenž stanovuje odpovědnost za dětskou pornografii, soud shledal, že výroky a fotografie na webových stránkách organizace neporušují žádné zákony.

Vedoucí organizace Martijn Uittenbogaard prohlásil, že 60 členů sdružení uspořádá setkání, kde se rozhodnou o dalším postupu.

Křesťanské organizace uvedly, že budou pokračovat v pokusech o změnu zákona a zákazu sdružení, jehož činnost způsobuje rozsáhlé protesty v zemi.

Zdroj : http://www.independent.co.uk


  

Žádné komentáře:

Okomentovat