26. 4. 2013

Policie rozehnala demonstraci v Madridu pomoci obušku a gumových projektilů

Masové demonstrace v Madridu skončily střety s policií. Demonstranti prorazili třemi řadami plotů a snažili se obklíčit budovu parlamentu. Policisté použili obušky a gumové projektily. Více než 30 lidí bylo zatčeno.
  

Hlavním důvodem nespokojenosti obyvatelstva je míra nezaměstnanosti. Jedná se o rekordní nezaměstnanost v Evropě - více než 27 procent a mezi mladými lidmi je to téměř 60 procent (to je více než před revoluci v Tunisku). Protesty budou pravděpodobně pokračovat dne 26. dubna. Vláda by měla vyhlásit nové výdajové škrty v rozpočtu, hlásí "Rossija 24".

Proti úsporným opatřením, důchodovým škrtům a zvyšování daní se bouří lidi i v sousedním Portugalsku. Do ulic vyšli tisíce nespokojených. Nicméně, v Lisabonu všechno skončilo celkem pokojně. Demonstranti skandovali protivládní hesla a zpívali portugalskou revoluční hymnu.

Demokracie v Evropě vždy končí, když jde o snahu obklíčení vládních budov. Ale proč potom, když vládní budovy nejen obkličují, ale i berou útokem někde na Středním východě, ve střední Asii a na Ukrajině, Evropská unie požaduje aby tím demokracie nekončila.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat