4. 4. 2013

Pozor! BRIIICS přichází!

Přesně tak, BRIIICS, se třemi „I“. Skutečností je, že k zemím jako je Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika (které právě uskutečnily poslední summit v Durbanu), se brzy připojí Írán a Indonésie, hlásí Press TV.
  

Írán - neochvějný, morální a politický lídr, který se staví proti sionismu a má obrovské zásoby přírodních zdrojů. Dosáhl velkého úspěchu v oblasti technologického pokroku. Brzy se stane členem BRIIICS.

Stejně jako Indonésie, čtvrtá největší země z hlediska počtu obyvatel, ve které je rychlý hospodářský růst (okolo 7 procent ročně), a také má obrovské přírodní zdroje.

Už teď blok BRICS představuje 40 procent světové populace, 30 procent světové půdy a 25 procent světového HDP, přitom to poslední rychle roste. Určitě by do něj vstoupily i další země, včetně Venezuely, Turecka, Egypta, Pákistánu a Malajsie.

Daleko důležitější je však rozhodnutí zřídit novou rozvojovou banku BRICS pro dlouhodobé projekty v oblasti infrastruktury. Jejím cílem je konkurovat západním institucím, a celkově je překonat. Vysvětlení je jednoduché - v BRICS se tvrdě rozhodli zpochybnit politickou a ekonomickou dominanci Západu, zejména ohrozit dominanci Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, které neslouží zájmům rozvoje chudých zemí, a obecně naopak přispívají k jejich ponoření do rostoucích, nesplatitelných dluhů.

Všechno výše uvedené jsou skvělé zprávy. Západ využíval rozvojové a chudé země a vždycky se choval agresivně finančně i vojensky. Jednoduše řečeno, ostatní země už mají Západu dost.

Současně nebude úkol nové banky omezen jen na to být rozvojovou bankou. Například americká agrese závisí v konečném důsledku na existenci amerického dolaru jako světové rezervní a hlavní obchodní měny. BRICS to chce zastavit a vytvořit novou rezervní a obchodní měnu.

Ve skutečnosti může být situace popsána ještě jasněji. Západ dlouho využíval a utlačoval všechny, na koho mohl dosáhnout, ale nyní se však kyvadlo zhouplo v opačném směru. Politická a ekonomická síla se přesouvá ze Západu, a jeho mravní autorita je téměř úplně roztavena (o to se postarala mučení, politické vraždy, plíživá genocida Palestinců a vědomá podpora bludného sektářství).

Snad nejvýznamnějším výsledkem summitu BRICS byl návrh na vytvoření optického kabelu spojujícího všech pět zemí (s relativně jednoduchými odbočkami na Írán a Indonésii). Opravdu to může být tak, že BRICS vybudují nezávislý globální, nebo přinejmenším dlouhý, optický internetový systém, nad kterým budou mít kontrolu. BRICS je si jasně vědoma toho, že Spojené státy, zamítly důkazy svých 16 rozvědek a pokračují v anti-íránském programu tím, že odstřihnou Írán od mezinárodního bankovního systému SWIFT a jiných bankovních účtů. Nový kabel by znamenal konec těchto plánů.

BRICS bere do rukou vlajku nezávislosti a říká Západu, že jeho zneužívání jiných zašlo příliš daleko, a že ostatní se chystají začít jít svojí vlastní cestou. Tohle bude mít velký význam, jelikož do BRICS bude vstupovat více a více států z Hnutí nezúčastněných zemí. Tento proces bude probíhat v mnoha různých formách, mezi kterými budou zejména regionální, ekonomické, finanční, vojenské, vědecké a technické dohody. Příkladem může být znamení, že Čína a Brazílie se dohodly o měnovém swapu, ve kterém polovina jejich vzájemného obchodu bude probíhat ve svých vlastních měnách, tj. bez účasti amerického dolaru. Nějaký čas je očekáváno zachování stavu amerického dolaru jako hlavní měny při obchodování, do té doby, než jí najednou přestane být.

Navíc například Afrika, která je již dlouho vykořisťována o její minerální a jiné zdroje, bez zájmu o potřeby obyvatelstva, prostě bude apelovat na ty, kteří jí mohou dát to, co Afrika skutečně potřebuje - industrializaci.

Význam summitu BRICS nelze přeceňovat, částečně proto, že nové mocnosti se dostávají k moci, a proto, že tohle je předzvěstí zrodu nového světa.

Nicméně nový svět nemusí byt nutně lepší, a BRICS, který se mění v BRIIICS, což je něco většího, by měl dávat pozor, aby nevědomě nepoužíval předpoklady, postupy a nápady odvozené ze starých prohnilých západních institucí. Hlavní věc v nich je představa o nevýznamnosti rozdělení na bohaté a chudé. Tohle je podstata zkažené ekonomiky Západu a kompletní porušení základních zásad trhu, v němž se uvádí, že výrobci a spotřebitelé musí být ti stejní lidé, tj. reálně produkující (a tedy i spotřebitelský) výkon by měl být rozdělen mezi všechny členy společnosti.

Dalším vadným předpokladem je, že úrok na půjčku je nutný pro rozšíření kapacity. Úrok není nutný, je to zbytečná daň vybíraná globální finanční elitou jen pro jejich vlastní prospěch. BRIIICS by měl přijmout opatření, aby komerční banky byly ovládány tak, aby mohly půjčovat pouze jejich vlastní peníze (které mohou utratit, pokud chtějí, nebo účtovat na ně úrok). Ale hlavní (a bezúročný) zdroj peněz pro rozvoj reálné ekonomiky musí být ukotven v národní bance (i když může být řízena komerčními bankami, které budou pouze brát přiměřený poplatek za správu).

Jalal (uživatel, který nechal komentář na webu Press TV) píše: „To je ta nejlepší věc, která se může na světě stát. Nová síla, která nedovolí bývalým koloniálním velmocím ukrást největší a nejtlustší kus, jako obvykle. Kromě toho by to byla ta správná cesta k novému, konečnému světovému řádu, který by přispěl k osvobození člověka a vedl lidstvo k větší harmonické rovnováze a míru.“

Zcela správně, Jalale!

Zdroj : http://www.presstv.ir 


  

2 komentáře:

  1. To je super už tým amíkom konečne nakopať do gulí...

    OdpovědětVymazat
  2. Země bez morálních zábran a jakékoliv vize dlouhoobě udržitelného rozvoje jako economical leaders? Toto je skutečně děsivá situace. S nimi bychom byli na té nejlepší cestě sežrat si planetu pod zadkem. USA jsou možná také ekologicky bezohlednou zemí, ale nějaké tendence ke zlepšení jsou u nich vidět. Tyto země nejsou nic než bezohledné kobylky.

    OdpovědětVymazat