26. 4. 2013

Prezident „Nestlé“ popírá právo na přístup k čerstvé vodě jako přirozené právo každého člověka
  

Předseda představenstva společnosti „Nestlé“ (v minulosti také generální ředitel), Peter Brabeck-Letman, je přesvědčen, že problém rozdělování zdrojů pitné vody lze řešit její privatizací. Taková úžasná nabídka zní od společnosti působící v mnoha skandálech, jako například prodej nekvalitních výrobků přes Amazon, bránění zavedení speciálního označování výrobků obsahujících GMO, a řadě dalších.

Ukazuje se, že musíme poskytnout této společnosti právo hospodařit s naší vodou. A to navzdory skutečnosti, že velké společnosti v segmentu balených vod, jako jsou právě „Nestlé“ nebo „Coca-Cola“ byly opakovaně zapleteny do vytvoření umělého nedostatku vody.

Pro tyto společnosti se obvykle poskytují zvláštní privilegia pro stavbu studní (a někdy i daňové úlevy), na úkor místních lidí, protože vytvářejí pracovní místa, která, jak se ukázalo, jsou mnohem důležitější pro místní vládu, než je dodržování práva na přístup k vodě ostatních poplatníků.

Nicméně Peter Brabeck-Letman věří, že čistá pitná voda není žádným veřejným blahem, ve skutečnosti, právo na volný přístup k čerstvé vodě není v zásadě lidským právem. Pozice Brabeck-Letmana je pochopitelná: vždyť když lidé mají volný přístup k čerstvé vodě, která teče z kohoutku, pak společnost ztrácí obrovský trh prodeje balené vody pod svojí vlastní značkou.

Pokud privatizace může vyřešit problém distribuce pitné vody, pak určitě ne pod kontrolou společnosti, jako je „Nestlé“.


Video s cz titulky zde :Zdroj : http://www.activistpost.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat