26. 4. 2013

Putin: během privatizace v Rusku v 90. letech pracovali agenti CIA

Mezi poradci hlavy ROSNANO Anatolije Čubajse v 90. letech pracovali agenti CIA, kteří byli později stíháni za nelegální obohacování při privatizaci v Rusku, řekl ve čtvrtek ruský prezident Vladimir Putin během „Přímé linky“ s občany.
  

„V okolí Chubajse, jak se teď ukázalo, pracovali jako konzultanti agenti CIA. Ale legrační věcí je to, že po svém návratu do Spojených států byli stíháni za to, že se v rozporu se zákony své země nelegálně obohacovali během privatizace v Rusku a přitom na to neměli právo, jako působící důstojníci rozvědky“, řekl Putin

„Chubajs a jeho kolegové v 90. letech udělali spoustu chyb, ale podařilo se jim radikálně změnit strukturu ekonomiky“, řekl prezident. „Věřím, že i řada lidí, kteří s nim tehdy pracovali, samozřejmě, udělali spoustu chyb. Vytvořil se jistý obraz, ale někdo musel udělat to, co udělali oni. Změnili celou strukturu ruské ekonomiky a ve skutečnosti změnili tempo rozvoje“, dodal Putin.

Připomeňme si, že v polovině minulého desetiletí se v Bostonu odehrál proces s dvěma pracovníky, jak bylo tehdy hlášeno, Harvardské univerzity - profesorem ekonomie Andrejem Shleiferem a bývalým univerzitním právníkem Jonathanem Hayem.

Oba v roce 1990 pracovali v Moskvě a poskytovali poradenství ruské vládě ohledně privatizace, kterou se v Rusku v té době zabýval Chubajs. Shleifer a Hay byli obviněni ze zneužití služebního postavení k osobnímu obohacování.

Částečný překlad článku : Путин: В окружении Чубайса работали кадровые сотрудники ЦРУ

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat