9. 4. 2013

Radioaktivní kontaminace v Iráku je větší než v Hirošimě

Podle iráckého kardiologa Dr. Omara Al Kubeysi, životní prostředí jeho země je kontaminované radiací na stovky let dopředu a průměrná délka života mnoha občanů se snížila na 30 let. V tom doktor obviňuje americké a koaliční síly, a říká, že v průběhu operace v Iráku v roce 2003, se opakovaně používala radioaktivní munice, a mnoho dalších typů zbraní zakázaných Ženevskou úmluvou.
  

„Události z roku 2003 byly skutečnou katastrofou. Byly použity všechny možné typy zbraní: bomby s bílým fosforem, munice s ochuzeným uranem, toxické plyny a mnoho dalších toxických látek. Všechny tyto zbraně byly použity záměrně a masivně. Zkoušely je v Iráku, a tím způsobily ekologickou katastrofu, která je horší než Hirošima“, říká Omar al-Kubeysi.

V důsledku infekce je podle lékaře asi 20 % obyvatel města Basra odsouzeno k smrti, počet případů rakoviny prsu, srdečních onemocnění a leukémie se zvýšil, podle různých odhadů až 15 - 30krát. Navíc tyto choroby postihují více orgánů. Lidé můžou současně trpět nádorem na mozku, na ledvinách a otravou krve. Ještě horší je, že děti infikované ozářením, je velmi obtížné léčit. „V důsledku toho jsme ohroženi ztrátou cele generace“, konstatuje irácký kardiolog.

Podle al-Kubeysi, počet kontaminovaných oblastí v Iráku se počítá v tisících, a pouze pro zamezení úrovně radiace v celé zemi je potřeba vynaložit 60 miliard USD. Současně se irácká vláda cítí dlužná vůči USA a jeho spojencům. V tomto ohledu, ministři a jiní úředníci země nemůžou otevřeně mluvit o problému. Existuje zákaz zveřejňování prací na toto téma v Iráku a v USA, nařízený americkou správou. Nicméně i přes to, materiály o radioaktivní kontaminaci v Iráku a ohrožení obyvatel země je možné najít na internetu.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:

Skutečností je, že každý den se zvyšuje znečištění na Blízkém východě a celém světě, protože USA používají bomby a rakety naplněné ochuzeným uranem.Radioaktivní kontaminace na Blízkém východě
Ochuzený uran je také známý jako uran-238. Je vedlejším produktem při výrobě jaderných zbraní a paliva pro jaderné elektrárny. Polorozpad uranu-238 trvá 4,5 miliardy let.

Tento uran se používá v různých typech munice pro zvýšení jejich pronikavosti. Při explozi takové „uranové“ bomby, se uran změní na malé částečky, které jsou zavěšeny ve vzduchu, a vítr je roznáší po světě. Vzhledem k jejich mikroskopické struktuře, tento malý radioaktivní prach zvyšuje celkové radiační prostředí a není detekován pomoci dozimetrů. Dobře se však dostane do plic a šíří se prostřednictvím krevního oběhu v celém těle, což způsobuje rakovinu a mnoho dalších nemocí.

Pokud budeme počítat kontaminaci na hirošimské bomby, pak se podle odhadu v roce 2004 ekvivalent Iráku rovnal 250 000 hirošimských bomb a radioaktivní ekvivalent Afghánistánu se rovnal 150 000 hirošimských bomb.

Ekvivalent hirošimských bomb ku dnešku není znám, ale soudě podle tempa bojů, jejich počet přesáhl 1 000 000.

 Výsledkem je, že v Iráku a Afghánistánu se rodí mnoho dětí s leukémií a dalšími nemocemi. Nejhorší věcí je, že i s mutacemi. Stejný výsledek lze pozorovat i v Indii a obecně na Blízkém východě. Mezi vojáky, kteří sloužili v Iráku a Afghánistánu, jsou pozorované případy snížení imunity, nebo dokonce nemoci z ozáření. Místní lékaři v tomto ohledu hlásí poplach. První příznaky nemoci byly pozorovány v roce 1991, po válce v Perském zálivu. Lékaři nevěděly, jak nazvat tuto nemoc a tak ji nazvali jednoduše – „syndrom války v Zálivu“.

Do zóny kontaminace se také dostala Jugoslávie. Celkově všechny země, ve kterých USA bombardovaly za posledních 20 let mají radioaktivní kontaminaci.


Zdroj : http://telegrafist.org

  

Žádné komentáře:

Okomentovat