8. 4. 2013

RT zahájila provoz globální video agentury RUPTLY se sídlem v Berlíně

RT zahájila provoz globální zpravodajské video agentury RUPTLY se sídlem v Berlíně. Ta bude poskytovat videa televizním stanicím po celém světě a bude konkurovat světovým lídrům, jako je Reuters a Associated Press.
  

Podle šéfredaktorky RT Margarity Simonyan, účelem RUPTLY bylo zničení monopolu západních agentur a televizních stanic a poskytnutí alternativního zpravodajství.

Mnohá média při poskytování zpráv se zaměřují v první řadě na „agenturní obrázek“, protože si nemohou dovolit posílat své korespondenty do všech horkých míst.

Při vytváření RUPTLY byly použity nejmodernější technologie pro sběr a distribuci videa. Je to první video agentura na světě, která může současně poskytovat zákazníkům až pět různých vysílání z celého světa ve vysokém rozlišení.

„RUPTLY bude vyhledávat a ukazovat to, co neukazují další agentury, a tím poskytne televizním stanicím a jejich publiku v různých zemích právo volby“, řekla šéfredaktorka RT Margarita Simonyan. „Kanál RT získal status významného zdroje alternativních informací u diváků po celém světě. Jsme přesvědčeni, že RUPTLY se stane stejně dobrým alternativním zdrojem pro mediální profesionály.“

Už dnes v kanceláři agentury v Berlíně pracuje více než 100 novinářů z celého světa. Každý den dostávají stovky videí z celého světa, za použití pokročilé stringerové sítě, navíc už k fungujícím 22 sídlům RT v 19 zemích. Klientům je nabízeno několik možností pro nákup materiálu, od nákupu jednotlivého videa až po předplatné vysílání na celý rok.

Rozhodnutí o vytvoření RUPTLY bylo provedeno na základě úspěchu a popularity první online video agentury RT Freevideo, která poskytuje mediálním profesionálům on-line přístup k materiálům a předmětům RT ve vysílací kvalitě. Materiály Freevideo používá ve svém vysílání více než 16 tisíc televizních kanálů a tiskových agentur z 185 zemí světa, včetně CNN, Fox News, ABC News, AP a Reuters.

Zdroj : http://russian.rt.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat