3. 4. 2013

Šest zemí v Evropské unii zahájilo vyšetřování proti Googlu
  

Německo, Itálie, Nizozemsko, Španělsko, Francie a Velká Británie zahájily vyšetřování proti Googlu. EU v říjnu loňského roku obvinila americkou společnost z porušení ochrany osobních údajů uživatelů.

Během celé této doby Google, podle představitelů EU, nepřijal žádné významné kroky ke změně situace k lepšímu. Hlavní stížností Evropanů je, že americká společnost spojila databáze uživatelů služby Youtube, Google+ a Gmail do jednoho pro více kompletní portrét osoby. Tohle ohrožuje bezpečnost osobních údajů Evropanů, myslí si Evropská unie.

V říjnu loňského roku, 27 evropských organizací pro ochranu osobních údajů obyvatel EU daly Googlu čtyři měsíce na realizaci 12 "osvědčených postupů", které zlepší zásady ochrany osobních údajů společnosti. Nicméně, žádné výrazné změny nenastaly, i když Google tvrdí, že "plně spolupracuje" s organizacemi pro lidská práva.

Řízení zahájila nezávislá francouzská firma CNIL, která celou tu dobu byla v jednáních s firmou Google o této problematice. Nyní Francouze nahradí šest členských zemí Evropské unie, které začnou své vyšetřování proti Googlu. Informuje o tom portál TechCrunch. Bude-li společnost shledána vinnou, hrozí jí určité sankce, které se však neuvádí.

Dnes bylo oznámeno, že Google opouští ředitel pro ochranu soukromí, veteránka společností Alma Whitten. Uvádí to Forbes s odkazem na manažera. Whitten byla hlavním návrhářem současné politiky ochrany osobních údajů společnosti Google, která způsobila kritiku ze strany Evropské unie.

Zdroj : http://russian.rt.com/article/6659


  

Žádné komentáře:

Okomentovat