19. 4. 2013

Syrští rebelové obchodují s lidskými orgány

„Teroristické skupiny vydělávají na únosech zabitých na místech bojů 10 000 syrských liber a 100 000 za raněné,“ řekli svědci v rozhovoru pro arabský tisk.
  

Po eskalaci konfliktu ve čtvrti Sheikh Maqsood (město Aleppo) se uvádí, že radikálové a ozbrojenci rychle sbírají zraněné a převáží je do klinických center, ale jak se později ukázalo, tak prodávají orgány těchto lidí na černém trhu.

Jeden z obyvatelů čtvrti Mudge Hadut to potvrdil s tím, že jednomu z jeho sousedů ozbrojenci odvezli syna pod záminkou hospitalizace, poté, co byl zraněn. Nicméně o dva dny později rodina našla jeho zohavené tělo.

Ještě v říjnu byly zjištěny případy, kdy tzv. Svobodná syrská armáda, po únosu a vraždách syrských občanů a vojáků, obchodovala s jejich orgány.

Syrští rebelové obchodují s orgány svých obětí, které před tím drasticky mučí a poté zabíjí. Prodávají je za vysokou cenu na černém trhu - píše se v článku říjnového čísla tureckých novin „Yurt“.

Korespondent těchto novin osvětlil tyto strašlivé události a detaily týkající se obchodování s orgány.

„Většina z těch, kteří jsou oběťmi únosu se zabijí. Poté se z těl mrtvých berou játra, ledviny a oči,“ řekl syrský občan.

Kromě toho zdůraznil, že ho „neznámí lidé kontaktovali a nabízeli 300 tisíc syrských liber výměnou za tělo jeho mrtvého bratra, který byl brutálně zavražděn rukou teroristů“.

Sýrie zažívá vážné nepokoje od března 2011, kdy na syrskou policii a pohraniční vojska byly provedeny dobře organizované útoky ozbrojených skupin.

Stovky lidí, včetně členů policie a armády, byly zabity poté, co protesty vystupňovaly do ozbrojeného odporu.

Z těchto vražd vláda viní zločince a teroristické skupiny povstalců, a zdůrazňuje, že podpora pro jejich organizaci přichází ze zahraničí.

V říjnu 2011 byl pořádek ve státě obnoven, když prezident Bashar al-Assad představil radikální reformy v zemi. Nicméně Izrael, Spojené státy a jejich arabští spojenci se snaží v každém případě zhoršit situaci v Sýrii. Ve snaze o destabilizaci situace vyvinuly vlády těchto zemí řadu scénářů.

Zdroj : http://english.farsnews.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat