13. 4. 2013

USA nevěří svým občanům. Nový zákon umožní kontrolovat informace v síti
  

Výbor pro rozvědku v americkém Kongresu schválil návrh zákona CISPA, který rozšiřuje pravomoc činných orgánů a umožňuje jim kontrolovat informace na internetu a taky sledovat všechny pohyby amerických občanů.

Vláda se rozhodla kontrolovat veškeré informace, které jsou na internetu, a sledovat kam se pohybují Američané. Výbor pro zpravodajskou činnost hlasoval pro nový zákon CISPA, který byl předložen už v roce 2011. S jeho pomocí orgány plánují zintenzivnit boj proti nelegálnímu obsahu na síti, obchodu s duševním vlastnictvím a autorskými právy.

Podle odborníků, ale ve stejné době americká vláda zasahuje do soukromí a svobody projevu. Tato nová iniciativa ukazuje, že vláda je připravena utratit prostředky k dosažení svých cílů," - řekl prezident Vamos Unidos USA Juan Jose Gutierrez. Podle něj, "CISPA porušuje právo na svobodu projevu všech Američanů."

Podle nového zákona vláda získá kontrolu nad uživatelskými daty několika velkých internetových společností. Zároveň budou mít orgány právo shromažďovat potřebné informace a rozšiřovat je pro bezpečnostní účely.

Internetoví aktivisté se spojují a rozvíjejí způsoby pro ochranu před novým zákonem.

Zdroj : http://russian.rt.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat