18. 4. 2013

Ve Spojených státech začala zlatá horečka

Zlaté mince ve Spojených státech se nakupují velice rychle. Drobní investoři používají historický pokles ceny žlutého kovu jako vynikající příležitost k nákupu.
  

Takto prudký růst prodeje zlatých mincí zdůrazňuje touhu populace mít úspory právě ve zlatě, a to zejména v době hospodářské nejistoty.

Chování populace je velmi odlišné od institucionálních investorů, a těch, kteří investují do futures a burzovních fondu. V těchto nástrojích se v poslední době pozoruje otevřený útěk investorů, což způsobilo v pondělí největší propad za posledních 30 let.

V důsledku toho za dva dny byly prodané mince na nevídaných 77 tisíc unci, které překročily údaj za celý březen - 62 tisíc unci.

"Takový příliv zákazníků jsme neviděly od pádu Lehman Brothers," - říká David Beam, viceprezident dylera pro prodej mincí v New Orleans.

V rozhovoru s Reuters Boehm řekl, že jeden zákazník si koupili hned krabici o hmotnosti 500 unci. Tyto boxy jsou dodávány prodejcům z mincovny za účelem dalšího prodeje investorům.

Prudký růst tržeb byl zaznamenán v pondělí, kdy se prodalo 35.500 unci, což je 10 krát větší než průměrná denní sazba prodeje.

Pokud bude prodej pokračovat stejným tempem, tak v dubnu bude zlomen březnový údaj 150 tisíc unci, což je maximum za poslední tři roky.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat