6. 5. 2013

Více než polovina vojáků americké armády trpí nadváhou, a třetina má problémy s alkoholem

Více než polovina vojáků americké armády trpí nadváhou, a třetina má problémy s alkoholem
  

Podle zprávy Pentagonu, více než polovina vojáků americké armády trpí nadváhou. Vojáci pobřežní stráže mají nejhorší výsledky ze všech ozbrojených sil. Nadváha je zaznamenána častěji u mužů (více než v polovině případů) než u žen (o něco více než jedna třetina všech žen v armádě). Zpráva zdůrazňuje, že hodnocení nadváhy bylo prováděno pomocí BMI (Body Mass Index), který nebere v úvahu přítomnost velkých svalů, a proto může poskytnout vyšší (horší) výsledky než tomu ve skutečnosti je.

Dříve Pentagon výjimečně připouštěl do vojenské služby lidi, kteří měli nadváhu, ale byli v dobré fyzické kondici. V poslední době se však Pentagon snaží vyřadit „nabušence“ z námořní pěchoty, obyčejné pěchoty a námořnictva.

Tohle se nedělá proto, že by tito lidé byli méně připraveni, ale pouze z toho důvodu, že průměrný voják nebude schopen vytáhnout tohoto stokilogramového přítele ze zasažené oblasti, a to i v případě, že celá nadváha připadá na svaly.

Zpráva také obsahuje poměrně alarmující čísla spojená s alkoholem. Ani více, ani méně - jedna třetina vojáků prohlásila, že se opila během posledních 30 dnů. Zde jsou nejhorší výsledky v požití alkoholu hlášeny u mariňáků: každý druhý řekl, že pil alkohol ve velkém množství v posledních 30 dnech.

Zdroj : http://www.businessinsider.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat