18. 6. 2013

Berlusconi potvrdil, že tzv. revoluce v Libyi byla vyvolána Sarkozym

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi potvrdil, že to, co se stalo v Libyi, nebyla žádné “arabské jaro” či revoluce, ale rozhodnutí francouzské vlády zasáhnout vojensky a prezentovat to jako vnitřní konflikt, aby před světovým míněním zastřela svou intervenci v Libyi.
  

Berlusconi rovněž řekl, že jej bývalý francouzský prezident Sarkozy nesnášel, protože viděl, že ho v Libyi mají rádi. “Tak Sarkozy řekl svým lidem: Itálie a Berlusconi nás připravili o libyjskou ropu a plyn.” Upozornil, že francouzská letadla zaútočila v Libyi dříve než padlo kolektivní rozhodnutí jak s Kaddáfím naložit. Upřímně řečeno, Berlusconi Kaddáfího hanebně zradil. Mezi Berlusconim a Sarkozym není žádný rozdíl, jeden grázl větší než druhý. Nicméně jeho poslední projev potvrzuje koloniální ambice evropských zemí a ochotu rabovat, kde ještě něco zbylo.

Bývalý zprostředkovatel mezi Libyí a Francií, libanonský podnikatel Ziad Takieddine potvrdil, že režim Muammara Kaddáfího financoval předvolební kampaň bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Toto prohlášení učinil byznysmen během rozhovoru se soudcem o své kauze nelegálních transakcí se zbraněmi už 19. prosince. Veřejně svou výpověď potvrdil v interview pro Le Parisien, které bylo uveřejněno 2. ledna.

Fámy o tom, že Sarkozy dostal peníze od Kaddáfího, se objevily už v březnu roku 2011. Tehdy to prohlásil Kaddáfího syn Seif al -Islam, podle jehož slov dostal Sarkozy od jeho rodiny 50 milionů eur. Rok na to, a sice v březnu roku 2012, se na internetovém zdroji Mediapart objevil dokument, dokazující tyto informace.
Zdroje: http://www.zvedavec.org , Hlas Ruska , http://afinabul.blog.cz


  

Žádné komentáře:

Okomentovat