18. 6. 2013

Brzezinski: Současná americká politika je kompletním selháním

Náhlé rozhodnutí prezidenta Spojených států o vyzbrojování syrských rebelů je obrovskou chybou. Podle bývalého šéfa národní bezpečnosti post-Carterovské éry, Zbigniewa Brzezinskiho, rozhodnuti vedené emocemi a propagandou nemá nic společného se strategickým kurzem Bílého domu, který byl v minulosti úspěšný v zásazích do "občanských válek".
  

V jasně vysloveným útoku na nejasnou politiku intervence Baracka Obamy vysoce respektovaný v mezinárodních záležitostech analytik varuje, že vstup do občanské války v Sýrii bez plánu povede k dalším nákladnějším a dlouhodobějším bojům, kteří nakonec můžou vést ke střetu amerických vojáků s hlavním spojencem Sýrie - Íránem.

"Myslím si, že naše doktrína je blaf, kde neexistuje žádné strategické plánování, a existují pouze určité slogany," prohlásil Brzezinski v ranní TV show "Friday Joe" na kanálu MSNBC, "Nevidím, že by se Spojené státy nyní snažily dosáhnout dokonalosti."

Administrativa změnila vyčkávací politiku s použitím syrské strany chemických zbraní v občanské válce. Nová politika vyzbrojování rebelu byla vyhlášena zástupcem poradce pro národní bezpečnost Benem Rhodesem.


"To vše se mi zdá docela náhlé, chaotické, nestrukturované, zahalené", řekl Brzezinski, "Myslím, že musíme přehodnotit politiku s účastí významných osobností, a ne jen střílet prohlášením zástupce šéfa Národní bezpečnostní rady." Někteří zákonodárci vyvíjí tlak na Obamu v otázce vyzbrojování povstalců a vytvoření bezletové zóny - tohle jsou dva body, které prezident se konečně chystá uskutečnit. Nicméně, účinnost izolacionistické politiky vyvolává řadu otázek z vojenského hlediska, a to zejména v souvislosti s plány na zřízení bezletové zóny.

Brzezinski řekl: "Riskujeme spadnout do další války v regionu, která může trvat několik let, a já nevidím žádný strategický směr toho, co děláme. Ve skutečnosti vidím jen hodně rétoriky, emocí a propagandy. "

Spolu s tím radil administrativě vytvořit koalici, která by zahrnovala Rusko, Japonsko, Čínu a Indii, aby se vyvinul tlak na vládu Sýrie. Tento druh reakce může poskytnout nějaký účinek. Místo toho jsme ve skutečnosti zapojení do masové propagandy, která tohle zobrazuje jako demokratickou válku.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat