5. 6. 2013

Nikolaj Starikov : "Turecké jaro" aneb co se vlastně děje?
  

Na pozadí masových nepokojů v Turecku dostávám spoustu e-mailů s žádostmi o vysvětlení situace. Tohle je jedná stránka věci. Druhou stránkou je to, že vidím masové publikace na internetu s názvem "Pro-syrské povstání v Turecku."

Nedostatečné posouzení situace nevyhnutelně povede k chybám. Žádné "pro-syrské" povstání v Turecku není a nebude.

Co tam tedy je? Jsou tam pokusy o rozhoupaní situace stejnými silami, které způsobily zmatek v Sýrii a jiných arabských zemích.

Ale všechno popořadě…

Už od začátku amerického plánu "Velkého chaosu" na Blízkém východě je Turecko aktivně zapojeno do procesu kolapsu sousedních států. To má dva důvody: naléhavé "žádosti" z Washingtonu a Londýna, a touha obnovit Osmanskou říší v nové formě, jejíž součástí byl celý Blízký východ.

Turecké pohraniční stráže zavírají oči, když teroristé a povstalci procházejí turecko-syrské hranice. Na území Turecka se otevírají "uprchlické tábory", ve kterých se školí a vyzbrojují zločinci z Al-Káidy. Turecko je zcela na straně sil opozice a je proti Bašáru Asadovi.

Nicméně, turecký prezident dobře chápe, že být slepým nástrojem Anglo-Sasu je špatné. Koneckonců destabilizace arabských zemí nevyhnutelně povede k destabilizaci Turecka. Proč? Vzhledem k tomu, že chaos musí byt všude: v Evropě je mnoho Arabů a už začínají hořet auta v hlavních evropských městech. Turků je v Evropě taky mnoho a tzn., že chaos podle potřeby muže dojit tam kde žijí.

Výsledkem je, že Turecko začíná "sabotovat" boj proti Sýrii. A letecké údery na syrské území musí nyní provádět izraelské letectvo. Izraelské a ne Turecké, aby to bylo pohodlnější. Koneckonců je zapotřebí nejen chaos, ale také sektářský konflikt všech proti všem. Izrael bude mít i tak těžké časy, ale Turecko by nemělo stát bokem. Turecko však bokem stojí.

A najednou se dějí útoky na území Turecka ze Sýrie. Explodují bomby v pohraničních městech Turecka. A zase nic. Turecko se "odvrací" a pohrozí jen slovně.

Do boje na straně Asada vstupuje "Hizballáh". Radikálové jsou obklíčení u libanonské hranice a budou zcela zničení, pokud nedostanou pomoc. Kdo by měl pomoci islámským militantum? No, rozhodně ne Izrael! Turecko!

Nechce, musíme donutit. Najednou je "turecké jaro" na ulicích. Pohromy, bitky s policií a snaha o útok na sídlo vládnoucí strany. Tohle všechno kvůli demoličním plánům jednoho parku, jak nám tvrdí média? Nesmysl.

Cílem nepokojů je donutit Turecko se aktivně zapojit do syrského konfliktu a pomoci islamistům.

Lze předvídat teroristické útoky v Turecku, nejprve na hranicích se Sýrií, pokud to nepomůže tak v rekreačních oblastech. To všechno proto, aby dotlačit Erdogana se aktivně zapojit do konfliktu.

V opačném případě budou prozápadní militanti Al- káidy jednoduše zničení.

A nejdůležitější je, vezměte na vědomí : jedni islámští militanti (Hizballáh) bojují proti druhým (Al-Káidě). A druzí jsou aktivně podporování Západem.

Tak, kdo že to vlastně vyhodil do vzduchu mrakodrapy a Pentagon v září 2001?

Zdroj : http://nstarikov.ru


  

3 komentáře:

  1. Jedna velká spekulace, která nemá hlavu ani patu. Znám jednoho Turka, který je zde rok na Erasmu. A když jsem se ho ptal, kde se mu víc líbí, zda v Turecku nebo zde, řekl, že rozhodně zde. Řekl, že tady se může na ulici chovat jak chce, nemusí se pořád kontrolovat a hlídat, co dělá (a neni to žádný ,,tatar", ale normální borec). V tom je problém, Turci žijí v policejním státu a jejich nespokojenost pomalu ale jistě gradovala (vetšina Turků také nesouhlasí s válkou v Sýrii) až do tohoto bodu, který sice začal protestem proti parku, ale nyní je daleko masovější. Spekulace Nikolaje Starikova je zcestná v tom, že Turci se bouří samovolně, není to o tom, že někdo mávl kouzelným proutkem, aby Turci vyšli do ulic a protestovali proti Erdoganovi, kvůli tomu, že se málo zapojuje do války v Sýrii, to je přece uplný nonsense.

    OdpovědětVymazat
  2. Navíc ta myšlenka, že by chtěly USA ,,zatlačit" na Erdogana taky moc smysl nedává, když je to jejich věrný spojenec, do kterého nasypaly sumy dolarů. To by bylo hodně drsné jen za to, že dostatečně nerozdmýchává syrský konflikt, přitom se činí, co je v jeho silách, ale proti vůli většině tureckého obyvatelstva si do války jen tak dovolit jít nemůže. Prostesty v Turecku navíc nejsou podporovány propagandou v mediích, jako tomu bylo při Arabském jaru.

    OdpovědětVymazat
  3. Souhlasím naprosto s komentářem. Lidi už toho začínají mít dost a USA za chvíli neuhlídají ani svoje území protože se jim to začíná sypat.

    OdpovědětVymazat