25. 6. 2013

Ron Paul varuje, že dolar se zhroutí a cena zlata raketově stoupne

Bývalý americký kongresman Ron Paul varuje, že v případě, že USA budou i nadále pokračovat ve stejném duchu, tak se dolar zhroutí a zlato bude doslova k nezaplacení.
  

„Pokud nebudeme opatrní, tak cena zlata enormně vzroste, protože dolar se zhroutí,“ řekl Paul v telefonickém rozhovoru pro CNBC.

„Dokud stát bude i nadále žít na dluh a dokud se budou množit tyto anonymní elektronické peníze, bude zlato růst na ceně,“ varoval Paul, že spolu s tím jak dolar bude klesat na ceně, tak vše, co se dá ocenit v dolarech se bude zdražovat.

Podle něj nelze nedávný pokles cen zlata považovat za dlouhodobý trend. „Trhy často nejprve velmi rostou a poté si berou malý time-out. Podíváme-li se na údaje kupní síly dolaru, pak od založení Fedu kolísá v rozmezí 2 centů, zatímco se zlato dříve prodávalo za cenu 20 dolarů za unci. Tyto údaje s jistotou mluví ve prospěch komoditních peněz,“ řekl Paul.

„Šest tisíc let historie prokázalo, že zlato si vždy udržuje svou hodnotu, na rozdíl od papírových peněz, které zničí sami sebe,“ dodal Paul.

Zdroj: http://rinf.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat