18. 6. 2013

Syrská armáda osvobodila 16 vesnic v provincii Hamá

V posledních dvou dnech syrská armáda v sérii operací osvobodila od banditů rozsáhlé oblasti v provincii Hamá. Agentura SANA informovala o "obnovení stability a bezpečnosti ve vesnicích Al-Rashid a Al-Kerbatiya."
  

Také byly zničené poslední úkryty militantů z "Dzhebhat en-Nusra" a dalších islamistických skupin v obcích Jabal al-Achs, Hudzheyra al-Kbeyra, Abdet Musa, Rasm-Qanbar, Jeb al-Abyad, Makkin al-Shamali, Makki al-Janubi , Rasm al-Dabaa, al-Naima, Hdeyra, Rasm-Fakhr, al-Tuvaydiya, Rasm al-Ahmar, Taibet al-Dekaydzh.

Celkem bylo osvobozeno 16 vesnic, v nichž pyrotechnické jednotky vyvinuly obrovské úsilí, aby neutralizovaly opuštěné bandity desítky improvizovaných výbušných zařízení. Bomby byly položené na okrajích silnice, v domácnostech a kancelářských budovách. Velké množství výbušnin a vlastnoručně vyrobených výbušnin bylo objeveno ve vesnici Hdeyra.

Dne 16.června bylo také zničeno několik teroristických útočišť na vysočině Al Belaas. Během operace bylo zabito a zraněno mnoho členů nezákonných ozbrojených skupin.

K dnešnímu dni většina vesnic na východ od Hama jsou osvobozené. Jejich osvobození začalo počátkem června převzetím kontroly nad okresem Fan al-Vastani. Během tří dnů zde bylo osvobozeno více než 15 vesnic. Poté se syrská armáda zaměřila na speciální operace jiho-východně od města Hamá v městě Salamiya a 15.června zde bylo osvobozeno několik vesnic v blízkosti obce Suha.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat