25. 6. 2013

V USA začali prodávat anti-islámské kulky s vepřovým masem

V USA nabírá na popularitě nový druh munice proti radikálně naladěným muslimům. Speciální barva na povrchu kulky s použitím vepřového, podle myšlenky Američanů, odučí islámské extremisty džihádu. Rada pro americko-islámské vztahy obvinila výrobce ze snahy vydělat na rostoucí islamofobii ve společnosti.
  

Náboje vyrobené firmou South Fork Industries dostaly název „Jihawg Ammo“ (od slov jihad a pozměněného slova hog). Vývojáři jsou přesvědčeni, že nový produkt pomůže vymýtit agresi mezi radikálními muslimy, a nazývají tyto kulky „klidným a přirozeným odstrašujícím prostředkem proti radikálnímu islámu“. Hlavní slogan kampaně zní: „Mír prostřednictvím vepřového.“ Američané se domnívají, že pomocí těchto kulek můžete nejen zabít teroristu, ale taky ho poslat do pekla. Podle Koránu je vepřové zakázané, zabije-li taková kulka extrémistu, jeho tělo bude poskvrněno a on nedosáhne svého hlavního cíle, kterým je dostat se do ráje, kde na něj bude čekat 72 panen, píše se v tiskové zprávě společnosti.

Odborníci však pochybují o účinnosti této munice. Podle docenta katedry na univerzitě religionistiky Gonzaga Shannon Dunn v Koránu není definován trest za náhodné přijití do kontaktu s vepřovým masem. Navíc podle jedné z verzí, je muslimům dovoleno jíst vepřové maso, pokud by mohli čelit vyhladovění.

Mluvčí Rady pro americko-islámské vztahy Ibrahim Hooper, řekl, že nápad produkovat takové kulky je způsob, jak vydělat na převažující islamofobii v americké společnosti. Věří, že takové výrobky na trhu se zbraněmi mohou urychlit návaly náboženské nenávisti ve Spojených státech.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat