13. 8. 2013

18 znamení, že Rusko rychle dohání Spojené Státy. Fáma k zamyšlení

Ruský medvěd je silnější, než kdy byl. Bohužel, většina Američanů tomu nerozumí. V jejich představách je Rusko ještě stále "ta bývalá zkrachovalá supervelmoc".
  

Od té doby se ale Rusko vzchopilo. Poté, co se stal prezidentem Vladimir Putin, ruská ekonomika začala velmi rychle růst. Dnes, je Rusko ekonomická mocnost požehnaná obrovským nerostným bohatstvím.

Jejich dluh vůči HDP je velmi nízký, dokonce vykazují obchodní přebytek a mají druhou nejsilnejší armádu na planetě.

Každý kdo stále podceňuje Rusko, dělá chybu. (Níže uvedené informace vstupují do nového světla zvláště po ochlazení vztahů USA a Ruska - pozn. editor.)

Přesvědčte se sami ze statistik:

#1 Rusko produkuje více ropy, než kdokoliv jiný na planetě. USA jsou až třetí.

#2 Rusko, je druhý největší vývozce ropy na světě, zatímco USA jsou nuceni dovážet více ropy něž kdokoliv jiný na planetě.

#3 Rusko vyprodukuje nejvíce zemního plynu, USA zaujímají druhé místo.

#4 Dnešní Evropa je z 34% zásobována ropou z Ruska.

#5 Poměr dluhu Spojených Států vůči HDP představuje 101%. V Rusku je to pouhých 8%.

#6 Obchodní deficit Spojených Států v loňském roce, dosahoval více než půl bilionu dolarů. Rusko trvale vykazuje značný obchodní přebytek.

#7 Nezaměstnanost v USA představuje 7,4%. V Rusku je to 5,4%.

#8 Během Putinových osmi let v úřadu, ruská ekonomika zdvojnásobila svou HDP, průmysl vzrostl o 75%, investice o 125% a zemědělská výroba a stavitelství taktéž zaznamenaly značný růst.

Reálné příjmy se zdvojnásobily a průměrná mzda se zvýšila osminásobně z 80$ na 640$. Objem spotřebitelských půjček se mezi roky 2000-2006 zvýšil 45x přičemž ve stejné době, střední třída zaznamenala růst z 8 na 55 milionů obyvatel.

Počet lidí žijících pod hranicí chudoby se snížil z 30% v roce 2000 na 14% v roce 2008.

#9 Podle agentury Bloomberg, Rusko během posledních deseti let navýšilo své zlaté rezervy o 570 tun zlata.

#10 Moskva je druhé nejdražší město na světě, na druhou stranu v USA najdete nejvíce nehostinné město na světě (Newark, New Jersey).

#11 V Moskvě žije nejvíce miliardářů na světě.

#12 Moskevský systém metra zcela zastiňuje podzemní systémy v New Yorku a Washingtonu D.C.

#13 Spojené Státy mají nejsilnější armádu na planetě, ale Rusko je hned na druhém místě.

#14 Rusko představilo svojí novou "téměř neslyšitelnou" jadernou ponorku, která je o dost tišší, než jakákoliv obdoba na americké straně. Ponorka třídy Borey, poháněná jaderným reaktorem nové generace dosahuje ponoru více než 1,200 stop a pojme až 20 mezikontinentálních balistických střel(ICBM). Každá tato střela může nést až deset výměnných MIRV hlavic o síle 150 kilotun.

#15 Zatímco Barack Obama snižuje jaderný arsenál USA, Vladimir Putin tvrdě pracuje na modernizaci ruských jaderných sil.

#16 Ruské raketové síly plánují více než 200 cvičení v druhé polovině roku 2013.

#17 Ještě jako ministerský předseda zaplnil Vladimir Putin přední stránky novin po celém světě poté, co vylezl do kokpitu nové ruské stíhačky "páté generace" a prohlásil, že je mnohem lepší, než Americký F-22 Raptor.

#18 Podle odhadů, má dnes Rusko uvnitř USA více špionů, než tomu bylo během studené války.

Bohužel, pokaždé když napíšu článek o Rusku, setkám se se značným nepochopením ze strany čtenářů. Dočkám se prohlášení typu "studená válka skončila" nebo "Rusko je náš přítel", které poukazují na naprostý nedostatek porozumění současné geopolitické situaci.

Rusko vytrvale buduje silné zahraniční vztahy s Čínou, přičemž společně představují největší strategickou hrozbu pro Spojené Státy.

Jednoho dne, nám to dojde, doufejme však, že nebude příliš pozdě.

Autor: Michael Snyder

Překlad: Aleš Caisek, Ac24


zdroj: ac24.cz

  

9 komentářů:

 1. Souhlasím a chválím!

  OdpovědětVymazat
 2. To je hodně zajímavý výčet - my míme druhou nejsilnější armádu na světě a v Moskvě je lepší metro a dražší ceny, takže jsme lepší :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Telegrafické spojení Moskva - Washington. Washington Moskvě: "Za jak dlouho si u vás vydělá dělník na nové auto ?" Odpověď: "A vy zase mlátíte černochy."

   Vymazat
 3. Tak jsem dočetl a opravdu jsem se docela zasmál udaje které jsou uvedené nejsou z větší části pravdivé . A jak každý dneska ví Rusko dlouhodobě lže kolem všeho co se tam děje , záměrně mate aby zastínilo skutečný stav Ruska . Jejich politika a ekonomika není transparentní a pokud si někdo myslí že za dvacet let po rozpadu Sovětského svazu se , Rusko stalo zase vojenskou velmocí tak se plete .Rusko dneska ve světě neřídí nic a kromě nerostného bohatství nemá téměř nic . Tak schválně kolik máte doma věcí z Ruska jsem si jistý že nic , Rusko byla velmoc za studené války ale jenom proto že to byl totalitní stát , a řídil silou veškeré dění v jejich zemi . A pokud někdo chce srovnávat vojenskou sílu USA a RUSKA tak je blázen . Nikdo už nikdy nedožene USA nikdo nemůže dát tolik peněz na vývoj zbraní jako USA . Z celkového světového objemu peněz všech zemí světa investovaného do zbrojení patří asi 48% právě USA tak si to můžete spočítat :-) . A zato jsem rád radši velmoc jako je USA než Rusko protože mám jistotu že USA na nás nikdy utočit nebude :-) a co RUSKO ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám jistotu že USA na nás nikdy utočit nebude. Já tu jistotu nemám.

   Vymazat
  2. jsi sjetý na sračku? co to píšeš za bláboly ty jelito vožralý?

   Vymazat
  3. https://www.facebook.com/jiri.toscana2. května 2014 19:49

   https://www.facebook.com/photo.php?fbid=505719252873878&set=a.505719879540482.1073741833.100003074238176&type=1&theater
   A tohoto v rusku dosáhli po 20 letech :https://www.facebook.com/photo.php?fbid=505351259577344&set=a.505350246244112.1073741832.100003074238176&type=1&theaterJe to tak. Rusko je co se týče armády zastaralé. Technika je většinou z doby SSSR. Kolem 3000 letadel, z toho 1000 je cvičných. Na hlasu Ruska pořád dělají ramena a jsou ochotni spolupracovat s každým kdo nemá rád USA. Nejlepší je , jak se všeho chytají komunisti a podobné organizace. Ti tam Putina vychvalují až do nebes. Schválně se tam podívejte, protože to stojí za to. Člověk by až skoro řekl, že ČR chce mít zase ruské vojáky zpátky. Nezapomeňte se podívat na jejich facebookové profily, to by člověk blil.

   Vymazat
 4. Bluehost is definitely one of the best web-hosting provider with plans for all of your hosting needs.

  OdpovědětVymazat