5. 8. 2013

Assad: Ozbrojený konflikt může být ukončen během několika měsíců

V projevu v syrské televizi, prezident Bashar al-Assad řekl, že se s teroristy moc párat nebude. Podle něj může být ozbrojený konflikt ukončen během několika měsíců. Syrský lid by ale měl aktivně pomáhat syrské armádě k obnovení pořádku v zemi.
  

Po celou dobu války Sýrie a Rusko se snažili přivést militanty a Západ k mírovému urovnání otázky, ti ale vrtěli nosem a chtěli zničit zemi v ozbrojeném konfliktu. Moskva opakovaně vyzývala všechny strany, aby se zapojily do dialogu, když osud Sýrie ještě nebyl určen, ale radikálové na příkaz Západu kladly nesplnitelné podmínky pro syrské vedení. I po osvobození Al-Quseiru teroristé nadále kladly podmínky pro jejich účast v Ženevě-2, nyní však svým západním sponzorům. Nyní oficiální Damašek usiluje o drtivé vítězství nad tzv. "opozici". Stále častěji bandy ozbrojenců se zabíjejí navzájem nebo přecházejí na stranu vládních sil. Díky "Hizballáhu" Assad byl schopen uzavřít zásobování extremistu přes Libanon. Ve skutečnosti, na nadcházející konferenci Ženeva 2, Západ nedisponuje silnými argumenty, zatímco Rusko a Sýrie jich má víc než dost.

Během svého poselství, které trvalo 45 minut, Bashar al-Assad řekl, že politický dialog s militanty není možný, píše The Telegraph.

"Žádného rozumného člověka by nenapadla myšlenka, že terorismus lze řešit politickými prostředky," - řekl politik a dodal, že "po ozbrojencích se musí udeřit železnou pěsti"

Assad řekl, že syrská Národní koalice opozičních a revolučních sil trpí porážku. "Opozice nehraje žádnou roli pro vyřešení krize, která může být překonána pouze vymýcením terorismu ze země" - řekl Asad. Dodal, že Sýrie se nyní musí rozhodnout, jakým státem bude - "státem zákona, nebo státem, ve kterém moc patři zlodějům a banditům."

Konflikt v Sýrii pokračuje od března 2011. Podle OSN, si již vyžádal život více než 100 tisíc lidí. Vládní vojáci čelí banditům, které patří do různých ozbrojených skupin, včetně zahraničních žoldáků. Z protivládních ozbrojených skupin za nejradikálnější je považován front " Al - Nusra" spojený s "Al-Káidou".

Zdroj: http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat